?

Log in

No account? Create an account
vermiliona

terival in galycky_lev

Конкурс костюмів: /реконструкція/

Конкурс костюмів:

Буде проводитися у 2 основних номінаціях: реконструкція і стилізація, які, звичайно ж, поділяються на жіночий і чоловічий костюм.

У конкурсі може брати участь як окрема людина, так і ціла команда.

Вимоги до реконструкції:
1. Натуральні тканини і відповідний колір (якщо не має можливості пофарбувати вручну, а колір вашої тканнини заяскравий можна виварити її або просто декілька раз випрати, і тоді ви досягнете бажаного результату).
2. Відповідність історичному зразку, бажаний паспорт. Необхідно вміти і розказати про свій костюм, його джерела.
3. Наявність всіх елементів до костюму (взуття, головний убір, сумка, гаманець, пояс і т. д.)
4. Вишивка вітається.
5. Взуття – повинне бути схоже на історичний аналог, не вимагаю, щоб було прошите вручну, але подібність обов’язкова.
6. Головний убір – для замужніх дам – необхідність, для дівчат (дивлячись ще який вік) можна і без нього, але в такому разі не забувайте про зачіску і головні стрічки, обручі і т. д., оскільки розпущене волосся мало де допускалося моральними принципами суспільства. Те саме стосується шановних рицарів і осіб чоловічої статі.
7. Пояси – зроблені вручну, або зі шкіри, або плетені з ниток, або з металу і т. д.
8. Прикраси – дуже бажані :)
9. Думаю не зайвим буде нагадати, що костюм складається як мінімум з 2-3 слоїв одягу (самий заг. варіант: нижня сорочка/сукня, верхній одяг, також ще міг додаватися плащ).
10. Викройка, важливий момент: оскільки в ті часи викройка була розрахована на фігуру тогочасної людини, то зараз одяг зроблений по тим викройкам не дуже зручно носити, тому що пройшло багато років і фізична будова людини трохи змінилася, тому я погоджуюсь з думкою, що викройки потрібно знати і переробляти їх під себе. Не думаю, що це буде дуже страшний удар для реконструкції, принаймні в такому випадку костюм на вас буде сидіти а не висіти як на вішаку :)

Зверніть увагу на нитки, якими шиєте.

Велике прохання не носити за поясом дерев’яний кубок (особливо особам прекрасної статі, виглядає не дуже естетично і аутентично, краще вже повісьте до поясу невеличкий кинжальчик, якось логічніше виглядатиме:)), крім випадків, передбачених створеним образом і костюмом.

Якщо комусь цікаво, то в принципі бісер по даним археологічних розкопок був знайдений ще в 13 ст., так що можете сміливо його використовувати і для реконструкції, єдине не беріть пластиковий бісер – він і не історичний і в роботі не дуже гарно себе показує (тріскається, фарба лущиться) найкраще брати скляний, зафарбований зсередини, і історично і надійно :)

Варто пам’ятати, що чим більше достовірних деталей Вашого костюму (натуральна історична тканина, ручне фарбування натуральними фарбами, ручне пошиття натуральними нитками, вишивка, покрой, дотримання статусу костюму в усіх деталях), тим більше шансів в вас перемогти. Оскільки якщо Ваш чудовий костюм буде мати всі перераховані принади, але прошитий на машинці, ніхто бити вас і виганяти з конкурсу не буде. Але відповідно зменшаться шанси на перемогу. Втім, показати вою майстерність і вправність завжди приємно...

За ручне шиття і покраску начисляються окремі додаткові бали :)

Comments

листопад 2006

S M T W T F S
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Розроблено LiveJournal.com